Πέμπτη 3 Απριλίου 2014

Γκολ και... ξύλο - Το ειρωνικό κουίζ της ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Μεγάλη ένταση είχε ο πρώτος ημιτελικός του Κυπέλλου ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον ΠΑΟΚ με τον Στοχ να αποβάλλεται και τους ερυθρόλευκους να επικρατούν με 2-1. Δείτε σε βίντεο όλα όσα έγιναν στο "Γ. Καραϊσκάκης".

Η ένταση ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων ξεκίνησε με τη μείωση του σκορ από τον ΠΑΟΚ.
Ο Αθανασιάδης κράτησε την μπάλα μέχρι τη σέντρα όπου και εκεί ξεκίνησαν κάποιες αψιμαχίες με τους παίκτες του Ολυμπιακού.
Τότε ο Φουστέρ έσπρωξε τον παίκτη του ΠΑΟΚ, ενώ ο Στοχ έκανε το ίδιο στον Βαλντές.
Δείτε το σχετικό βίντεο: ...

Στη συνέχεια ο διαιτητής της αναμέτρησης έδειξε την κίτρινη κάρτα στον Φουστέρ, ενώ ο Στοχ είδε την κόκκινη. Κατά την έξοδό του προς τα αποδυτήρια ο παίκτης του ΠΑΟΚ κλώτσησε μία μπάλα και ακολούθησε ένταση μπροστά στη φυσούνα των αποδυτηρίων.
Δείτε το σχετικό βίντεο:

Στα καθαρά αγωνιστικά ο Τσόρι Ντομίνγκες άνοιξε το σκορ στο 8ο λεπτό:

Τρία λεπτά αργότερα ο Φουστέρ έκανε το 2-0

Στο 30ο λεπτό ο Στέφανος Αθανασιάδης μείωσε σε 2-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του αγώνα έπεσε. Ο Μαρκάνο στο 59' είχε δοκάρι για τον Ολυμπιακό.

Δέκα λεπτά αργότερα ο Βαλντές πήρε την κεφαλιά από καλή θέση, αλλά ο Γλύκος μπλόκαρε.

Το ειρωνικό κουίζ της ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Τέσσερα ερωτήματα θέτει η ΠΑΕ ΠΑΟΚ με αφορμή την διαιτησία του Καλογερόπουλου στο ντέρμπι Κυπέλλου με τον Ολυμπιακό.

Αναλυτικά τ
α τέσσερα ερωτήματα που θέτει ο επίσημος ΠΑΟΚ μέσω facebook για τον διαιτητή του αγώνα με τον Ολυμπιακό.

Κουίζ: Προβλέψτε τι θα γίνει πιο γρήγορα και κερδίστε!

Α: Διεθνής διαιτητής της ΕΠΟ ο Καλογερόπουλος.

Β: Θα δηλώσει ικανοποιημένος ο κ. Σαρρής.